MojAndroid

Môj prvý telefón s nie slovenským prostredím bolo HTC TyTN (Windows Mobile). Vyriešil som to nainštalovaním českej lokalizácie.

Lenže týmto sa problém vôbec nevyriešil, práve naopak. Telefón bol pomalší a lokalizácia bola neúplná, čo mi vadilo oveľa viac, ako keby tam nebola vôbec. Lokalizácie som sa zbavil úplne a tak som fungoval skoro 4 roky. Úplne som si zvykol na anglické prostredie a keďže aj drvivá väčšina aplikácií bola len v angličtine, už som tomu vôbec nevenoval pozornosť. Asi by to išlo takto aj ďalej, ale potom prišiel Microsoft s úplne novým OS Windows Phone, čím ma poslal rovno k Android OS.

Po prvom zapnutí Samsungu Galaxy S ma privítalo užívateľské prostredie v slovenčine. Ešte viac ma potešilo keď som zistil že všetky predinštalované aplikácie sú tiež v slovenčine. Teda, skoro všetky. Prvé sklamanie prišlo po spustení Android Marketu. Celý Market a ponúkané aplikácie boli v angličtine.

Pokračovanie nájdete v článku Android aplikácie po slovensky od blogera Matrix44 a dozviete sa, ako začal s prekladmi Android aplikácií do slovenčiny.

4.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+