MojAndroid

YouTube pozná zrejme každý používateľ počítača či smartfónu na svete. Ide o rozšírenú službu, ktorá vám umožňuje zdieľať, komentovať, like-ovať a inak sa podieľať na videách, ktoré ste na web nahrali vy alebo hocikto iný. Jej obrovskou nevýhodou je však absencia sociálnej zložky – video vytvoríte sami, sami si ho pridáte do svojho profilu a už len čakáte, či ho niekto okomentuje, bude zdieľať alebo nejak inak prejaví záujem o vaše dielo. To sa však snažia zmeniť spoluzakladatelia tohto systému – Steven Chen a Chad Hurley, ktorí na trh prichádzajú s vlastným projektom MixBit.

MixBit2 MixBit3 MixBit1

MixBit je mobilnou aplikáciou, ktorá už je niekoľko mesiacov dostupná pre používateľov iOS zariadení. Ide o sociálnu video-aplikáciu, ktorá umožňuje vytvárať videá v skupinách. Každý používateľ môže pridať do videa vlastný klip, alebo niekoľko klipov, s dĺžkou maximálne 16 sekúnd a celkovo sa do jedného záznamu zmestí až 256 videí. Klipy môžete editovať a inak upravovať priamo v smarfóne alebo tablete, odkiaľ ich následne môžete rovno aj publikovať. Používatelia sú však nútení medzi sebou spolupracovať, dopĺňať sa a spraviť zo svojho videa to najlepšie, čo dokážu. Vytvorené videá môžu byť samozrejme zdieľané na sociálne siete, kde sa o komentovanie a hodnotenie postarajú ihneď davy fanúšikov. Ide naozaj o zaujímavý projekt a ak ste aj vy sociálne založeným človekom, ktorý často zdieľa videá a fotografie so svojimi priateľmi, mali by ste aplikáciu MixBit vyskúšať. Dostupná je zadarmo a stiahnuť si ju môžete pomocou widgetu nižšie.

4.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+