MojAndroid

Potreba spisovnosti v našom jazyku je v dnešných časoch veľmi dôležitá. Aj základné jazykové tvary a spisovné slová robia problém veľkej časti našej populácie, nehovoriac o slabej slovnej zásobe, ktorej budúcnosť zabíja neustále zvyšujúce sa množstvo nečitateľov. Potreba aplikácie LEMA tak nemusí byť nijako vysvetľovaná a ak vám nie je ukradnutá slovenčina a celkovo spisovnosť nášho jazyka, mali by ste tomuto titulu dať aspoň šancu. Určite neoľutujete.

lema-logo

LEMA je mobilná verzia Krátkeho slovníka slovenského jazyka, ktorý spravuje Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra. Okrem toho, že v tejto aplikácii nájdete bohatú zásobu slov, ktoré sa v našej reči používajú denne, nachádzajú sa tu aj rôzne mutácie slov, cudzie výrazy a slová, ktoré ste možno doteraz nepoznali. Všetky však majú niečo spoločné – ide o spisovné slová. Aplikácia je okrem vzdelávania určená aj na kontrolu spisovnosti a užitočná môže byť napríklad aj pri hrách ako Scrabble, kde je o spisovné slová občas núdza.

lema-1 lema-2 lema-3 lema-4

Nehovoriac o užitočnosti a pridanej hodnote tejto aplikácie, LEMA ponúka krásne, čisté a jednoduché prostredie, ktoré vás očarí ihneď po prvom spustení. Momentálne je tento titul dostupný pre Android a Windows Phone zariadenia, no už tento mesiac by mal byť sprístupnený aj pre zariadenia so systémom iOS. Bez váhania kliknite na odkaz nižšie a túto aplikáciu si nainštalujte, je dostupná bezplatne. Slovom samotných autorov – “Stiahni si aplikáciu a rozprávaj ako pán!”.

Verzia: 1.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9
Aktuálna cena: Zdarma

4.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+