MojAndroid

Dnes väčšina vecí prebieha automaticky. Prečo si neuľahčiť život, keď sa to dá? To je aj heslo, ktorým sa riadi novinka v Obchode Play s názvom IFTTT (If This Then That). Ide o konkurenciu pre populárny Tasker, ktorá však ponúka prívetivejšie grafické spracovanie a intuitívnejšie prostredie. Aplikácia IFTTT slúži na rôzne “recepty”, ktoré vykonajú rôzne operácie v rôznych operáciách. Ako príklad môžete uviesť automatickú synchronizáciu Dropboxu a Google Drive, automatické posielanie fotografií z fotoaparátu na Flickr či upozornenie na počasie zaslané do vášho smartfónu každé ráno. Výhodou je v tomto prípade aj podpora pre služby ako Pushbullet, ktorý vám dokáže do zariadenia poslať automaticky upozornenie na niektorú z automatických udalostí.

Priamo v aplikácii IFTTT môžete ovládať notifikácie, správy, nastavenia a čokoľvek iné, čo vás napadne. Vo svojich “receptoch” si môžete nastaviť všetko od úplných maličkostí až po posielanie SMS správ či zmenu niektorých nastavení, takže je tento titul určený skôr skúsenejším používateľom a tým, ktorí na písanie vlastných postupov majú dostatok času. Akonáhle si ale niečo nastavíte, aplikácie to následne bude robiť za vás a vy tým ušetríte čas. Zaujímavou je aj možnosť ukladania a používania receptov od iných používateľov. Ak vás táto aplikácia zaujala, môžete si ju stiahnuť bezplatne pomocou nášho odkazu nižšie.

Náš tip
NÁVOD | Ovládajte svoj Android príkazmi v slovenčine

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

26.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Daniel Fendek

  Okrem toho ze to vyzera krajsie ako Tasker, je nieco co IFTTT dokaze a Tasker nedokaze?

  • qukler

   Ako webová služba je IFTTT je top. Ale ako aplikácia nemá na Tasker ani v najmenšom

 • Dano3266

  Nefunguje bez registrácie tak rovno uninstall. Mýlim sa ak si myslím, že nedokáže vic ako AutomateIt ?

+