MojAndroid

Mobilné telefóny už dnes dokážu plne nahradiť drahé navigácie v autách. Existuje množstvo aplikácií na navigovanie a vyznať sa v nich môže byť niekedy problém. Hlavne pre menej skúsených používateľov. Preto sme pripravili článok s tipmi redakcie na navigácie, ktoré vás zaručene nesklamú.

Waze

Waze je dnes asi najobľúbenejšou aplikáciou na navigovanie. Obsahuje naozaj detailné a vždy aktuálne mapy, na ktorých aktualizáciách sa podieľajú aj samotní používatelia. Aplikácia je riešená hravou formou, zaregistrujete sa, prihlásite a počas svojich ciest môžete získavať body za kilometre, ktoré s aplikáciou jazdíte. Rovnako obsahuje najaktuálnejšie dopravné informácie, ktoré do nej taktiež pridávajú používatelia v reálnom čase. Prispieť môže každý. Vidíte na ceste nejakú policajnú hliadku? Jednoducho to nahlásite a ostatní “wazeri” ihneď uvidia túto informáciu. Nevýhodou pre niekoho môže byť to, že navigácia funguje len online. Pokiaľ nemáte žiadny dátový balík, asi pre vás nebude najvhodnejším riešením. Pokiaľ však dátový balík máte, pravdepodobne neexistuje lepšia navigácia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Sygic

Sygic patrí medzi najsťahovanejšie navigácie vôbec. Môže nás tešiť, že sa jedná o aplikáciu, ktorá pochádza zo Slovenska. Mapy sú aktualizované pravidelne, minimálne dvakrát ročne. Výhodou je, že si mapy môžete stiahnuť priamo do svojho smartfónu a navigáciu využívať aj bez internetového pripojenia. Prítomné sú aj aktuálne informácie o premávke a navigácia vám vie promptne odporučiť vhodnejšiu trasu, pokiaľ sa pred vami objavilo nejaké väčšie zdržanie. Používateľské rozhranie je tiež veľmi príjemné. V poslednom čase pribudla aj funkcia predvídania dopravných zdržaní, ktorá funguje aj bez internetového pripojenia a dáta si berie z histórie dopravnej situácie z posledných rokov.

Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma

Google Mapy

Najobľúbenejšia aplikácia na prezeranie máp. Obsahuje detailné informácie o všetkých mestách, rovnako aj veľmi obľúbenú funkciu street view. Google Mapy však dokážu aj navigovať. A to veľmi kvalitne. Nechýbajú informácie o aktuálnej situácii pred vami. Využiť môžete online a aj offline navigáciu. Jednotlivé úseky si môžete stiahnuť a uložiť do vášho zariadenia. Platnosť stiahnutých máp je následne 30 dní.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

HereWeGo

Navigácia vyvíjaná spoločnosťou Nokia, ktorá je absolútne zdarma a patrí medzi najlepšie dostupné možnosti. Obsahuje aj aktuálne informácie o doprave, celkom podrobné mapy a naozaj spoľahlivo vás odnaviguje do cieľa. Mapy jednotlivých krajín je možné stiahnuť do zariadenia a následne používať navigáciu online. Táto možnosť bola veľmi silným marketingovým ťahákom v časoch, keď navigácia začínala a ešte stále sa teší veľkej popularite medzi používateľmi.

Verzia: 2.0.12056
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.12056
Aktuálna cena: Zdarma

Mapy.cz

Jedná sa o veľmi podrobné mapy, ktoré disponujú okrem štandardného zobrazenia aj podrobnými turistickými mapami. Aplikáciu je možné používať aj offline, pričom kvôli šetreniu dát môžu používatelia stiahnuť len konkrétne oblasti jednotlivých krajín. Vyhľadávať je možné aj rôzne body záujmu, ktorých je v aplikácii naozaj veľké množstvo. Pri dostatočnom priblížení môžete vidieť aj čísla domov, čo sa určite môže hodiť. Aplikácia, samozrejme, obsahuje aj navigáciu, ktorá funguje veľmi spoľahlivo a určite vás nesklame.

Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.2.0
Aktuálna cena: Zdarma

Máte aj vy nejaký tip na dobrú aplikáciu, na ktorú sa môžete spoľahnúť pri navigovaní? Neváhajte a dajte nám o nej vedieť!

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy čitateľov
Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na sociálne siete | Tipy čitateľov
Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na počasie | Tipy redakcie
29.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+