MojAndroid

Každý zrejme zažil situáciu, keď dostal nejaký skvelý nápad a nemal pri sebe žiadnu písaciu potrebu a kúsok papiera, aby si to zaznačil a nezabudol na to. Ale kto by všade so sebou bral papier a pero? Stačí mať pri sebe svoj milovaný Android smartfón a v ňom nainštalovanú aplikáciu Evernote.

Po zapnutí aplikácie je potrebné zadať svoje prihlasovacie údaje, po prípade sa zaregistrovať, ak ste túto aplikáciu ešte nepoužili. Evernote je multiplatformová aplikácia, takže možnosť stretnúť sa s ňou majú aj používatelia iPod-u, iPhone-u, Mac-u, ale aj Windows-u. Po registrácií a následnom prihlásení sa práca môže začať.

Privíta nás jednoduché, avšak celkom príjemné užívateľské prostredie.

 

Po kliknutí na vytvorenie novej poznámky(New note) stačí zadať hlavičku celej poznámky. Potom smelo môžete písať, ukladať do poznámky zvukové stopy napr. nahratý zvuk alebo pesničku, obrázky, súbory, dať tam tzv. checkboxy a podobne. Takže táto aplikácia neslúži len na zapísanie aktuálnej myšlienky, ale môže poslúžiť aj napríklad ako nákupný zoznam. Taktiež sa tam dajú vytvárať kresby, ale len s prídavkom Skitch.

Skitch je vlastne jednoduchý kresliaci program bez podpory multitouch. Má vlastne napomáhať Evernote-u, ak by si chcel užívateľ zapamätať konkrétnu kresbu a následne ju pridať do poznámky. Ako máte možnosť vidieť na obrázku vyššie, ponúka naozaj len základné funkcie, ale tie, myslím si, celkovo postačia potrebám niečo si napríklad na pridanom obrázku vyznačiť, na niečo poukázať a tak ďalej.

Aplikácia ponúka aj 2 widgety o rozmere 4×1 a 4×2, avšak musí byť v pamäti telefónu, aby sa widget dal zvoliť. Pre tých, ktorí majú Evernote na pamäťovej karte, je určený párkilobajtový prídavok Evernote Widget, ktorý vám umožní pridať si widgety na homescreen.

Celkovo si myslím, že Evernote je užitočná multiplatformová aplikácia, ktorá sa mi kvôli farebnému prevedeniu a jednoduchosti celkom zapáčila. Ale ako sa vraví – sto ľudí, sto chutí. Ja osobne túto aplikáciu odporúčam ľuďom podobným mne – veľa nápadov, ale zlá pamäť :)

Evernote
Evernote Corp.
Verzia 3.3 (17. 11. 2011)
Veľkosť 5,4 MB
1.6+

Zadarmo

Skitch
Evernote Corp.
Verzia 1.1.01 (27. 9. 2011)
Veľkosť 1,1 MB
1.5+

Zadarmo

Evernote Widget
Evernote Corp.
Verzia 1.0 (17. 11. 2011)
Veľkosť 145 kB
1.6+

Zadarmo

 

21.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+