MojAndroid

Spoločnosť Dropbox nás v posledných dňoch neustále prekvapuje. Po tom, ako predstavila Android verziu aplikácie Mailbox, prišla na trh s mobilnými aplikáciami s ďalšou novinkou. Tou je galéria Carousel, ktorá je cloudovým správcom vašich fotografií a videí.

Carousel je špeciálnym typom galérie, ktorá sa orientuje najmä na cloud a na zdieľanie vašich zážitkov. Skupiny fotografií a videí sú rozdelené podľa dátumu do samostatných udalostí a Dropbox v tejto aplikácii predstavil aj nový typ súkromného zdieľania, ktorý vám umožní s priateľmi zdieľať buď jednu fotografiu alebo celú udalosť v priebehu sekundy. Zaujímavou je aj funkcia doplnenia fotografií od priateľov, čo v praxi znamená asi toľko, že ak s vami priatelia zdieľajú fotografie zo spoločnej udalosti a nemáte ich v aplikácii Carousel, môžete si ich tam jednoducho pridať pomocou tlačidla v správe.

carousel-1 carousel-3 carousel-4

Nie všetko je však o zdieľaní a Carousel je výbornou aplikáciou aj na prehliadanie starých fotografií. Všetky snímky sú totižto usporiadané podľa dátumu a stačí, aby ste rolovali lištou v spodnej časti aplikácie, aby ste sa dostali až ku prvej snímke vyhotovenej vašim zariadením. Nateraz nám nie je známe, či Carousel zálohuje fotografie na samostatný server alebo sú priamo súčasťou vášho Dropbox účtu a rovnako nepoznáme ani kapacitné obmedzenia aplikácie. Akonáhle ale tieto detaily zistíme, budeme vás informovať. Zatiaľ si aplikáciu Carousel môžete skúsiť sami, poslúži vám na to odkaz priložený nižšie.

Zdroj: Dropbox

10.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+