MojAndroid

Opatrnosti nikdy nie je dosť a ochrana telefónu PIN kódom patrí k základným spôsobom, ako obsah nášho zariadenia chrániť pred nepovolanými ľuďmi. Zadávanie PINU však môže byť otravné, hlavne pri aktívnom využívaní telefónu. Google sa preto počet odblokovaní telefónu snaží v Androide 5.0 Lollipop znížiť aj vďaka funkcii Smart Lock a lokalizačným službám. V telefóne si tak môžeme určiť dôveryhodné miesta, na ktorých nebude vyžadované odomknutie PINom – typicky svoj domov alebo kanceláriu, ak svojim kolegom dôverujeme. To však nie je všetko, je možné vytvoriť si aj zoznam dôveryhodných bluetooth zariadení, pri pripojení ktorých telefón takisto nežiada zadávanie PIN kódu pri odblokovaní.

Ak vaše zariadenie zatiaľ nedostalo najnovší Android 5.0, alebo sa ho ani nedočká, môžete túto funkciu do veľkej miery nahradiť aplikáciou Delayed Lock. V nej sa dá zadať časové rozpätie po odblokovaní, kedy telefón nebude vyžadovať opätovné zadanie PINU, prípadne vytvoriť zoznam dôveryhodných wi-fi sietí. Keď k niektorej z nich bude telefón pripojený, taktiež nebude pri odblokovaní vyžadovať opätovné vloženie PINu. V aplikácii nechýba ani možnosť dočasne deaktivovať zadávanie PIN kódu pri pripojení dôveryhodného bluetooth zariadenia. Autori nezabudli ani na rýchle znovuaktivovanie kódu, ktoré sa dá realizovať buď cez widget, alebo priamo v notifikačnej lište.

Delayed Lock je v obchode Google Play dostupná vo forme 7-dňovej trial verzie, plná verzia je k dispozícii v rámci mikrotransakcií za 1,99 eura. Pre správne fungovanie niektorých funkcií však vyžaduje root a nie je kompatibilná so všetkými zariadeniami. Týždňová skúšobná doba je však dostatočná na otestovanie, či vám bude vyhovovať alebo nie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: gizmodo.com

24.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+