MojAndroid

Prakticky každý Android telefón už v základnom softvéri obsahuje nejakú plánovaciu aplikáciu s kalendárom, množstvo ďalších podobných programov nájdeme aj na Google Play. Dnes si spomedzi nich predstavíme jeden, ktorý sa snaží zaujať prehľadnosťou, jednoduchosťou a množstvom možných nastavení a úprav.

Day by Day (Free)

Základom aplikácie je mesačný náhľad kalendára, pričom dni s naplánovanou udalosťou sú označené bodkou. Ťuknutím na niektorý deň sa v dolnej polovici obrazovky objavia udalosti, ktoré sú na tento deň naplánované. Priamo tu je možné vytvoriť novú udalosť, alebo schôdzku s bežnými možnosťami, ako je pripomenutie, alebo opakovanie v pravidelných časových intervaloch. Je možné vytvoriť udalosť s presným dátumom a časom jej začiatku a konca; prípadne úlohu, ktorá má byť splnená do určitého dátumu. Potiahnutím prstom smerom doprava sa dá presunúť na ďalšiu kartu s chronologickým zoznamom všetkých dní a zobrazením naplánovaných udalostí.

Nechýba ani možnosť umiestnenia widgetu na domovskú obrazovku, v prípade Androidu 4.2 aj na uzamknutú obrazovku. Aplikácia umožňuje tiež export narodenín vašich priateľov z kontaktov a pridanie pripomienok na tieto slávnostné udalosti. Samozrejmosťou je synchronizácia s Google kalendárom a úlohami.

Aplikácia bohužiaľ ešte nie je lokalizovaná do slovenčiny, obsahuje však nám blízku a zrozumiteľnú češtinu. Výhodou je množstvo nastavení a prispôsobiteľnosť vďaka viacerým „skinom“. Autori sú vďační aj za spätnú väzbu a priamo z aplikácie ponúkajú možnosť hlasovať za funkcie v budúcich aktualizáciách. Pre tých, ktorým sa aplikácia páči, je k dispozícii aj platená verzia bez reklám a s trochu rozšírenými možnosťami plánovania úloh.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 4,39 €
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: 4,39 €

 

27.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+