MojAndroid

Novinka z dielne spoločnosti Google – Chromecast – zažila svoj debut len pred niekoľkými dňami. Pomerne zaujímavý multimediálny prijímač dát pre televízory a projektory s HDMI vstupom zožal už od začiatku veľký úspech, ktorý mu zaručila najmä nízka cena na úrovni 35-40 USD. U nás sa však toto zariadenie nedá kúpiť oficiálnou cestou, čo mnohých určite zamrzí. Nemusíte však vešať hlavy, predstavujeme vám aplikáciu CheapCast.

CheapCast je bezplatná Android aplikácia, ktorá má funkciu emulátora prijímača Chromecast. Jej využitie nájdu najmä majitelia zariadení, ktoré im bezčinne ležia v zásuvke stola a dajú sa pripojiť ku TV cez MHL redukciu. Jediné, čo majiteľ takéhoto zariadenia musí urobiť, je nainštalovať samotnú aplikáciu, spustiť službu a pripojiť smartfón k TV a do domácej Wi-Fi siete. Potom už len stačí pustiť streamovanie médií z kompatibilných aplikácií, akými sú napríklad YouTube či Netflix. Upozorňujeme však, že aplikácia sa ešte stále nachádza len v beta verzii, čo znamená, že nemusí fungovať korektne. Doteraz sa jej autorom napríklad nepodarilo zosynchronizovať záložky z prehliadača Chrome, čoho by sme sa však mohli dočkať v plnej verzii aplikácie. Rozhodne autorom tohto nápaditého titulu držíme pri ďalšej práci palce a vy nám napíšte, či vám aplikácia funguje korektne.

Zdroj: PhoneArena

13.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+