MojAndroid

Aplikácií, ktoré umožňujú vytvárať v mobile rôzne poznámky a ukladať ich do kalendára, je v Google Play nepreberné množstvo a ťažko v tomto smere vymyslieť niečo nové. Českí vývojári Kreatur sa však o niečo podobné pokúsili a svetlo sveta uzrela zaujímavá aplikácia, ktorá poskytuje možnosť rýchleho vytvárania poznámok a ich členenia do prehľadných kategórií.

Cat Notes

Ako uvádzajú sami autori, pri návrhu aplikácie sa snažili, aby sa dala jednoducho ovládať a nebola príliš zložitá, keďže vychádzali z predpokladu, že vo väčšine prípadov si ľudia potrebujú do mobilu uložiť len jednoduché poznámky. Kládli tiež dôraz na rýchlosť ovládania, nakoľko do mobilu si veľakrát píšeme poznámky v časovom strese.

Hlavným zámerom však bolo umožniť poznámky členiť do prehľadných kategórií. Z toho vychádza aj jej názov, Cat Notes – CATegorized NOTES.  Kategórií je v aplikácii desať a nájdeme medzi nimi všetky podstatné oblasti – domov, práca, stretnutia, nákupy, financie, cestovanie, narodeniny, atď. Po spustení aplikácie je možné rovno začať písať poznámku, pričom namiesto potvrdzovacieho tlačidla sa používajú priamo tlačidlá s jednotlivými kategóriami. Je to veľmi praktické a šetrí sa tým jedno kliknutie a tým aj čas. Vytvorené poznámky je možné editovať, odfajknúť ich ako splnené, či im priradiť čas a dátum ich začiatku a konca. Všetky poznámky sa prehľadne členia pod ikonami, pričom je možné zobraziť všetky, alebo iba tie z jednej kategórie. Nechýba ani možnosť radiť poznámky podľa dátumu udalosti, alebo dátumu pridania.

Cat Notes 6 Cat Notes 1 Cat Notes 4

Aplikácia má pekný farebný dizajn, čo oceňujeme. Nie každému sa páči strohý holo dizajn a Cat Notes ponúka alternatívu – výrazné farebné ikony, ktoré sú podľa nás oveľa prehľadnejšie, príjemnejšie na pohľad a pôsobia sympatickým dojmom. Cat Notes má však ešte niekoľko výhod, ktoré by mali byť uvedené. Je zadarmo, neexistuje jej platená verzia a pri inštalácii nevyžaduje žiadne oprávnenia, čo je v dnešnej dobe pozoruhodné. Navyše ani nezobrazuje reklamy, takže celá plocha displeja je využitá pre potreby aplikácie. K dispozícii je aj widget, ktorý dokáže zobraziť blížiace sa udalosti priamo na domovskej obrazovke.

Cat Notes 5 Cat Notes 3 Cat Notes 2

Aplikácia na vytváranie poznámok Cat Notes na nás zapôsobila veľmi príjemným dojmom. Po otestovaní môžeme prehlásiť, že je presne taká, ako uvádzajú autori, teda prehľadná, s rýchlym a intuitívnym ovládaním a prehľadným členením do kategórií. Všetky funkcie aplikácie fungujú tak, ako majú a nenašli sme v nej žiadnu chybu, alebo nedostatok. Ak hľadáte jednoduchú a spoľahlivú aplikáciu na vytváranie poznámok a nepotrebujete programy s množstvom nadbytočných funkcií, Cat Notes vám jednoznačne odporúčame.

Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2
Aktuálna cena: Zdarma

24.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+