MojAndroid

Len pred niekoľkými týždňami sa na mobilných zariadeniach s Androidom objavil prvý ransomware zvaný Simplocker. Ide o vírus, ktorý zašifruje dáta a fotografie vo vašom zariadení, pričom za ich “odšifrovanie” požaduje finančné výkupné. Spoločnosť Avast, dlhodobo vyrábajúca obľúbený antivírusový program, však začala boj proti tomuto druhu vírusu novou aplikáciou zvanou avast! Ransomware Removal. Tá infikované súbory nájde a rozšifruje bez toho, aby ste museli zaplatiť čo i len jedno euro.

 

avast-2 avast-3 avast-4

Avast pri príležitosti predstavenia tejto aplikácie však upozorňuje aj na ďalšie hrozby pre Android, ktoré by ste mohli eliminovať nainštalovaním ich plnohodnotnej antivírusovej aplikácie Mobile Security & Antivirus. Tá je v základe, rovnako ako avast! Ransomware Removal, dostupná bezplatne. Obe zo spomínaných aplikácií si môžete nainštalovať pomocou odkazov nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

19.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+