MojAndroid

Android zariadenia zohrávajú v našom živote veľkú rolu a sprevádzajú nás takmer na každom kroku. Ich využitie závisí najmä od používaných aplikácií a dnešný tip vám rozšíri obrzory pri vzdelávaní. V prípade, že máte problémy s matematikou alebo nieste si istý výsledkom rovnice, ktorú ste dostali na domácu úlohu v škole, máme pre vás veľmi zaujímavé riešenia. V obchode Google Play sa objavili nové aplikácie Algebra Course Assistant a  Calculus Course Assistant od tímu Wolfram Alpha, ktoré umožňujú riešiť matematické rovnice, kresliť grafy, zjednodušiť zlomky, odmocniny, diferenciály, integrály alebo akýkoľvek iný výraz.

Algebra Course Assistant Android funkcie

Obe aplikácie sú veľmi podobné, no Calculus Course Assistant ponúka riešenie obtiažnejších matematických úloh. Hlavná obrazovka tejto aplikácie ponúka možnosť vybrať si z týchto kategórií: Vyhodnotenie, kreslenie grafov, limity, diferenciály, integrály, sumy a postupnosti. Kliknutím napríklad na limity sa otvorí obrazovka pre zadávanie rovnice. Aplikácia disponuje aj vlastnou, upravenou klávesnicou, ktorá zjednodušuje zápis matematických výrazov. Po zadaní rovnice a podmienok sa výsledok zobrazí na novom okne spolu s vykresleným grafom a možným postupom riešenia. Algebra Course Assistant ponúka odlišné kategórie, ako napríklad analytickú geometriu, inverzné funkcie a iné, no prostredie oboch riešení sa nelíši. Preto je vhodné pred kúpou zvážiť, akú oblasť matematiky potrebujete.

Algebra Course Assistant android aplikacia Calculus Course Assistant Calculus Course Assistant

Obe aplikácie ponúkajú výborné spracovanie a stanú sa veľmi dobrou pomôckou každého študenta. Ceny oboch aplikácií sa v obchode Google Play odlišujú. Algebra Course Assistant stojí 1,52 € a Calculus Course Assistant vás bude stáť 3,05 €. Je to však malá cena za nástroj podobných rozmerov. Odkazy na obe aplikácie nájdete nižšie, spolu s prezentačnými videami, ktoré vám predstavia používateľské prostredie.

Verzia: 1.0.5329528
Aktuálna cena: 2,20 €
Verzia: 1.0.5329528
Aktuálna cena: 2,20 €
Verzia: 1.0.5329529
Aktuálna cena: 4,39 €
Verzia: 1.0.5329529
Aktuálna cena: 4,39 €

15.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+