MojAndroid

Asi to všetci poznáte. Automatické aktualizácie aplikácií v operačnom systéme Android sú super, ale niekedy sa stáva, že chcete konkrétnu aplikáciu zapnúť a v tom prebieha jej aktualizácia. Áno, možnosť automatických aktualizácií môžete jednoducho v Obchode Play vypnúť, ale kto by chcel inštalovať aktualizácie manuálne? Keď je nejaká k dispozícii, nainštaluje sa automaticky a nemusíte stále vyhľadávať nové a kontrolovať, či nejaká aplikácia aktualizáciu ponúka.

Doteraz bol systém nastavený tak, že ak prebieha aktualizácia, aplikáciu používať nemôžete. S novým API však bude možné používať aplikáciu aj počas toho, ako sa aktualizuje. Nebude to fungovať vo všetkých prípadoch, ale niektoré aplikácie budú takto optimalizované. Používateľ si bude môcť vybrať z dvoch možností. Prvá je štandardná, aplikáciu nebude možné počas aktualizácie používať. Tou druhou je flexibilná aktualizácia, ktorá dovolí aplikáciu používať aj počas samotného procesu aktualizácie. Výrazne sa tým zvýši komfort používateľov a nebudú musieť čakať, kým sa aplikácia aktualizuje. Funkciu momentálne testujú niekoľkí vývojári, neskôr by sa mala dostať aj k ostatným vývojárom. Kedy by mohla byť reálne dostupná aj pre používateľov zatiaľ nevieme.

Náš tip
Google vydal novembrovú bezpečnostnú záplatu. Aktualizácia je už dostupná pre tieto zariadenia
8.11.2018
Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+