MojAndroid

Každý vodič uvíta, keď má po ruke dostatok informácií o doprave nielen z GPS navigácie alebo obdobnej Android aplikácie, ale vždy sa na cestách hodí, keď máte prehľad aj o aktuálnej situácii, rýchlostných radaroch, nehodách či policajných hliadkach.

Takúto možnosť vám ponúka práve aplikácia TiToYo – Trafic Information delivered To Your Mobile (Dopravné informácie doručené do vášho mobilu). Aplikácia zobrazuje dopravné informácia na 4 záložkách – Radars, Accidents, Constraints a Patrols. Pri každej položke je zobrazená vzdialenosť od vašej momentálnej polohy. Informácie sú čerpané z jedného zo serverov, ktorý si môžte vybrať v nastaveniach. Momentálne je k dispozícii server iba Slovensko, čo je však pre nás dobre.

Pri testovaní tejto aplikácie sme museli mať dostatok trpezlivosti, čo však nebolo spôsobené samotnou aplikáciou, ale aktualizačným serverom s dopravnými informáciami, ktorý mal niekoľkodňový výpadok.

Informácie sú pomerne kvalitné, aj keď po znovu sprevádzkovaní servera máme niekoľko výhrad, najmä, čo sa týka dlhodobých výluk na trasách našich ciest. Tie jednoducho v tejto aplikácii nenájdete. Čo je naozaj na škodu.

Aj napriek enormnej snahe sa nám nepodarilo v aplikácii oživiť navigáciu cez GPS satelity (určenie aktuálnej polohy) a tak sme nevedeli, koľko kilometrov od našej aktuálnej polohy sa jednotlivé udalosti odohrávajú…

Napriek tomu aplikáciu hodnotíme ako veľmi dobrého pomocníka na cestách autom, určeného pre slovenských vodičov.

Android Market

9.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+