MojAndroid

Možno sa už niekomu z vás stalo, že sa dostal do situácie, ktorá si vyžadovala rýchly zásah pri poskytnutí prvej pomoci niekomu, kto utrpel úraz, zranenie, odpadol alebo potreboval len pomoc a sám si ju nevedel poskytnúť… Dajme si ruku na srdce: mnohí z nás, nevedia v takejto situácii postupovať a svojim konaním môžu skôr ublížiť, ako pomôcť.

S takouto situáciou, ako niekomu poskytnúť prvú pomoc, však budete o krok vpredu práve s aplikáciou SOS, ktorá je zostavená renomovanými lekármi záchrannej služby v USA. Aj keď je aplikácia prednostne určená pre USA, krátky kurz a rady si v nej nájdu všetci používatelia, ktorí majú pomerne dobrú znalosť angličtiny.

 

Aplikácia poskytuje okrem krátkeho sprievodcu akútnych príznakov postihnutého, vďaka ktorým sa môžete pomerne rýchlo prepracovať k radám ako pomôcť, aj textového sprievodcu a niekoľko desiatok krátkych videí s názornými inštrukciami prvej pomoci a inštruktáže. Aplikácia je aj istou „kartou“ prvej pomoci samotného používateľa, kde si môže uložiť údaje o svojom zdravotnom stave a kontaktoch na svojho ambulantného lekára alebo špecialistu.

Aj keď sa nám zdá, že v situácii, kde treba konať rýchlo a presne, čo poznáme aj z vlastných skúseností, je aplikácia skôr vynikajúcim doplnkom pre záujemcov o prvú pomoc, ktorí chcú mať skôr sprievodcu rýchlo kurzom prvej pomoci, ako pre jej praktické použitie vo vyostrených situáciách…

 

Android Market

QR kód:

 

 

1.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+