MojAndroid

Aplikácia Locus Free sa nám dostala do rúk len prednedávnom, no je to zaujímavá alternatíva, k množstvu iných aplikácií, ktoré poskytujú obdobné možnosti. Pri jej testovaní sme museli vyjsť na otvorené priestranstvo, aby sme boli v dosahu GPS satelitov, no v danom momente a s momentálnymi možnosťami nášho Android zariadenia sa nám nepodarilo získať napriek snahe screen shoty obrazovky aplikácie priamo v akcii.

Locus Free je aplikácia máp, a v kombinácii s Google Maps, aj navigácia, ktorá poskytuje množstvo možností. Môžete si napríklad zaznamenať svoju trasu, importovať a exportovať v jednotlivých súboroch. K dispozícii je niekoľko serverov s online a offline mapami, ktoré sú dostupné hneď v niekoľkých verziách a prevedeniach.  Dopriať si môžete rôzne záznamy polohy, trás, upozornenia na rôzne zariadenia ako reštaurácie a podobne.

 

 

 

 

 

Zobrazenie mapy môže byť hneď v niekoľkých módoch: pre peších, cyklistov, pre vodičov áut …

Locus Free považujeme za vyspelú aplikáciu, ktorá môže byť v mnohom zaujímavá a nápomocná, najmä pre cestovateľov, turistov a cyklistických nadšencov. Svoj prínos bude mať určite aj pre vodičov áut.

Celkom určite ju odporúčame nainštalovať do svojho Android zariadenia, otestovať jej funkcie priamo v teréne a následne možno prejsť na rozšírenú verziu Locus PRO.

Locus Free
Developer: MENION.ASAMM
Android Market
QR kód

30.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+