MojAndroid

Po dvoch rokoch sa Android vracia do Linuxu. Linus Torvalds vydal verziu jadra 3.3, ktorá je doplnená o časť zdrojového kódu Androidu. Dôvodom, prečo bol kód pred dvoma rokmi odstránený, bola malá iniciatíva zo strany vývojárov. Google sa podľa dostupných informácií nemal veľmi k činu, aby Android v rámci Linuxu zlepšoval a pomáhal s jeho kompletnou implementáciou. Situácia sa však zmenila a časť zdrojového kódu Androidu je vďaka implementácii vo verzii jadra 3.3 opäť súčasťou Linuxu.

Pre Google to znamená jednoduchšiu implementáciu nových zmien v rámci Linuxu do Androidu. Ako je známe, operačný systém Android vychádza z linuxového jadra. Teoreticky by teda mali z tejto zmeny profitovať aj vývojári. Kompletné prepojenie Androidu a linuxového kernela však nebude jednoduché, pretože Google pri návrhu svojho mobilného operačného systému zvolil v niektorých aspektoch dizajnu odlišný prístup.

Vývojári sa už pokúšajú o hlbšie prepojenie s linuxovým kernelom, a hoci by na tieto účely malo stačiť iba asi 7000 riadkov programového kódu, celý proces by mal byť pomerne náročný.

Zdroj: ITnews.sk

26.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+