MojAndroid

Už ste si položili niekedy otázku, či by mohol byť na vašom tablete prístupný operačný systém Linux aj Android? Teraz máme pre vás dobrú správu: odpoveď znie áno, je to možné. Novinka pod názvom PengPod prináša oba tieto operačné systémy v jednom zariadení – tablete. Projekt vznikol v rámci start-up Kickstarter a cieľová suma bola 49 000 USD pre jeho realizovanie.

V tablete je možne spustiť operačný systém Linux s prostredím KDE Plasma Active z prídavnej bootovateľnej microSD karty s veľkosťou 16 alebo 32 GB. Za príplatok môžete mať Linux nainštalovaný priamo na flash pamäti zariadenia. Objednať si môžete aj stojan s USB klávesnicou.

PengPod by podľa dodávateľa mal mať pri 7 palcovej verzii PengPod 700 cenu 110 USD (84 EUR). Pri 10 palcovej variante PengPod 1000 to bude 175 USD (134 EUR). Objednať si môžete aj PengStick za cenu 75 USD (57 EUR).

PengPod si môžete v predbežnom predaji objednať už teraz, dodávaný bude v priebehu mesiacov január a február 2013.

Zdroj, foto: PengPod

4.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+