MojAndroid

Na Samsung Developer Conference juhokórejský výrobca predstavil svoj prvý smartfón, ktorý disponuje skladacím displejom. Google si zrejme uvedomuje, že v budúcnosti sa podobné prelomové smartfóny budú predávať vo väčších číslach a uviedol, že Android bude podporovať smartfóny s ohybným displejom natívne.

Jednoduchšia práca pre výrobcov

“Môžete mať zariadenie, ktoré je v podstate telefón, aj tablet v jednom. V praxi sú to však dva zariadenia – s jednou obrazovkou, a s dvoma obrazovkami. Keď je zariadenie zložené, vyzerá ako klasický smartfón, ktorý môžete pohodlne vložiť do vrecka.” 

Uviedol inžinier Dave Burke počas toho, ako definoval skladací smartfón.

Ako môžete vidieť na grafike nižšie, Android bude schopný transformovať a optimalizovať používateľské prostredie na základe toho, či je smartfón skladacieho typu roztvorený alebo zložený. Dave Burke ďalej uviedol, že ak bude Android podobné zariadenia podporovať natívne, bude pre výrobcov smartfónov podstatne jednoduchšie nakódovať svoju vlastnú používateľskú nadstavbu pre takýto telefón, a používatelia sa nebudú stretávať s nedostatočne optimalizovaným prostredím pre podobné modely.

Podobne ako sa do Androidu 9.0 Pie pridala natívna podpora pre výrezy v displeji, podobným spôsobom bude doň implementovaná aj podpora pre zariadenia so skladacím displejom. Výrobcovia smartfónov tak majú poriadne zjednodušený spôsob pre vývoj systému pre tieto zariadenia. My sa tešíme, ktorý výrobca bude ako ďalší, čo predstaví podobný model, ako nám na Samsung Developer Conference ukázal juhokórejský gigant.

Kúpili by ste si smartfón so skladacím displejom, ak by vám cenovo vyhovoval?

Loading ... Loading ...

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Samsung ukázal Infinity Flex displej a UI pre ohybné smartfóny
Náš tip
Samsung One UI: Úplne nová nadstavba s Android 9.0 Pie
Náš tip
Samsung Galaxy Note 9 dostáva novú aktualizáciu s októbrovým bezpečnostným balíčkom

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+