MojAndroid

Pred pár mesiacmi spoločnosť Asus prehlásila, že model Asus Zenfone 5 dostane aktualizáciu na Android 9.0 Pie v priebehu januára 2019. Očividne svoj sľub aj dodržala a niektorí používatelia tohto smartfónu hlásia dostupnosť OTA aktualizácie na najnovšiu verziu operačného systému Android.

Čerstvý Android oficiálne pre používateľov

Aktualizácia na Android 9.0 Pie pre Asus Zenfone 5 už bola oficiálne vydaná dávnejšie, nuž nainštalovať ste si ju museli manuálne. Pre tých opatrnejších teraz prichádza OTA (over-the-air) aktualizácia, ktorej inštaláciu by mal zvládnuť hocikto. Po tom, ako vás telefón upozorní na dostupnosť aktualizácie, respektíve ju ručne vyhľadáte v nastaveniach, v sekcii aktualizácie softvéru ju odporúčame nainštalovať, pretože najnovší Android prináša množstvo zaujímavých funkcií a vylepšení. Update je mierený používateľom modelu ZE620KL a váš firmvér bude aktualizovaný na verziu 16.0610.1812.58. Nebolo však doposiaľ uverejnené, či aktualizácia prinesie aj aktuálnu bezpečnostnú záplatu.

Aktualizované dňa 06.01.2019:

Aktualizácia pre model Asus Zenfone 5 na Android 9.0 Pie zo sebou prináša bezpečnostnú záplatu, pripadajúcu na december 2018. Za informáciu ďakujeme nášmu čitateľovi “William Ondrejka”.

Pokiaľ ste update obdržali už aj vy, nezabudnite nám dať vedieť v diskusii nižšie!

Ďalšie články k téme ASUS:

Náš tip
Asus Zenfone 5: Štýlový a veľmi dobre vybavený smartfón za rozumnú cenu | RECENZIA
Náš tip
Asus Zenfone 5 je ďalším smartfónom s aktualizáciou na Android 9.0 Pie
Náš tip
Asus reorganizuje svoju mobilnú divíziu a zameria sa na hráčov
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.1.2019
Zdroj: phandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+