MojAndroid

Pomaly pred tromi týždňami sme sa prehupli do nového roku 2018 a tak ako každý rok aj tento nás čaká predstavenie novej verzie systému Android. Tú uý tradične predstaví spoločnosť Google na konferencii Google I/O v San Franciscu v priebehu mája. A nie je nič zvláštne, že už dnes sa špekuluje o názve, ktorý nová verzia ponesie. Posledné indície naznačujú, že by to mohol byť Android Pi.

Väčšina používateľov systému android vie, že spoločnosť Google už roky označuje jednotlivé verzie svojho systému názvami sladkostí podľa abecedného poradia. Mali sme tu teda Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop, Marshmallow, Nougat a naposledy Oreo. Mishaal Rahman z XDA developers prišiel z prekvapivým odhalením v kóde systému, že budúca verzia 9.0 by sa mohla volať Android Pi. Prekvapivým z toho dôvodu, že doteraz sa každá verzia volala podľa nejakého zákusku. Je ale taktiež možne, že ide iba o pracovnú skratku od slova Pie (koláč). Čo si myslíte vy?

Zdroj: Phandroid

19.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+