MojAndroid

Aktuálna verzia systému vo verzii Android 8.0 Oreo ešte len pred nedávnom prišla na zariadenia zo série Google Pixel a Nexus. Je otázne, koľko času potrvá, aby sa nová aktualizácia dostala aj na zariadenia tretích strán mimo produkty spoločnosti Google. Už teraz však prichádza informácia o označení novej verzie systému Android.

Android 8.1 Oreo?

Náš tip
Android 8.0 Oreo má problém: Používa mobilné dáta, aj keď by ste mali byť pripojení k Wi-Fi

Nová verzia systému ponesie označenie Android 8.1. Toto tvrdenie bolo odhalené v rámci beta verzie aplikácie Google. Nasvedčuje tomu aj sada súborov SDK, ktorú spoločnosť používa. Príchod novej aktualizácie sa očakáva na mesiac október. Ide o podobný prípad ako v prípade verzie Nougat. Aktualizácia na novú verziu prišla len pár mesiacov po vydaní hlavnej aktualizácie na Android 7.0 Nougat.

Náš tip
Toto je zoznam zariadení, ktoré by mali dostať Android 8.0 Oreo! [AKTUALIZOVANÉ]

Pokiaľ ide o meno, ktoré ponesie nová verzia systému, predpokladom ostáva zachovanie názvoslovia “Oreo.” Podobne to prebiehalo aj v blízkej minulosti, kde aj ďalšie aktualizácie obsahovali pôvodné meno ako Nougat, Marshmallow či Lollipop. Zmena v názvosloví sa odohrala naposledy ešte pri verzii Android 4.0. Pôvodná verzia niesla názov Android 4.0 Ice Cream Sandwich a aktualizovaná následne už Android 4.1 Jelly Bean. Ďalším skokom bola následne verzia Android 4.4 Kit Kat.

Zdroj: gsmarena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
8.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+