MojAndroid

Mnoho používateľov už pravdepodobne očakáva aktualizáciu na systém Android Oreo. Čo však prinesie najnovšia verzia Android 8.1 Oreo je však skutočne zaujímavé. V tomto prípade máte možnosť vedieť rýchlosť Wi-Fi sietí vo vašom okolí ešte pred samotným pripojením vášho zariadenia.

Náš tip
Samsung Galaxy S6 zatiaľ nemá očakávať Android Oreo

Celkovo 4 podkategórie

Google prináša túto novú funkciu zatiaľ len pre zariadenia, ktoré obsahujú systém vo verzii Android 8.1 Oreo. Rozhodne sa nájdu situácie, kedy potrebujete rýchlu a stabilnú sieť, no výsledné pripojenie je sklamaním. Google v rámci tejto funkcie triedy pripojenia medzi 4 podkategórie.

  • Slow – pomalé: Túto hodnotu Google deklaruje ako dostatočnú pre audio hovory a zasielanie textových správ.
  • OK: V tomto prípade ide o prehliadanie webových stránok, aktívne využívanie sociálnych sietí či online prehrávanie hudby.
  • Fast – rýchle: Google hodnotí túto hodnotu ako vhodnú pre prehrávanie väčšiny videí.
  • Very fast – veľmi rýchle: Najvyššia kvalita zabezpečuje prehrávanie videí vo vysokej kvalite. Presnú hodnotu však nepoznáme.

Náš tip
Huawei P10 a P10 Plus dostávajú Android Oreo celosvetovo. Zatiaľ ako BETA

Spoločnosť Google sa o túto novú funkciu podelila prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Príde vám nová funkcia užitočná? Máte problémy s rýchlosťou Wi-Fi pripojenia na vybraných miestach? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: androidandme 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
23.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+