MojAndroid

Nové Google Pixel 2 smartfóny ešte ani nestihli prísť k svojim prvým zákazníkom a už dostávajú ďalšiu softvérovú aktualizáciu. Ide konkrétne o aktualizáciu na systém vo verzii Android 8.1 Oreo. Momentálne sa jedná o neoficiálnu informáciu zverejnenú prostredníctvom blogového príspevku na blogu spoločnosti Google. Nová aktualizácia by však mala podľa dostupných informácií doraziť už v najbližších týždňoch.

Náš tip
Chrome Cleanup – nový nástroj na odstránenie škodlivého kódu
Náš tip
Pozrite si neupravené fotografie a video z nového Google Pixel 2

Zatiaľ pre Pixel smartfóny

Nie je žiadnym prekvapením, že nová aktualizácia dorazí najskôr na Pixel smartfóny. Referenčné zariadenia spoločnosti Google sú známe skvelou podporu po stránke softvérových aktualizácií. Spomínaný príspevok na blogu však hovorí o novej aktualizácii len nepriamo. VIac sa zameriava na funkcie a vylepšenia fotoaparátu na smartfónoch Pixel 2 série.

Zdá sa, že smartphony Pixel 2 obsahujú prvý spoločne navrhnutý procesor od Google, ktorý sa nazýva Pixel Visual Core. Výsledok má ponúknuť nižšiu latenciu a výkonnejšie spracovanie HDR+. Pixel Visual Core ešte nie je povolený na smartfónoch Pixel 2, ale spoločnosť Google sľúbila, že v najbližších týždňoch bude k dispozícii v náhľade vývojárskej verzie systému Android 8.1 Oreo (MR1).

Náš tip
Google Pixel 2 a Pixel 2 XL využívajú ako prvé eSIM. Čo to znamená pre zákazníkov?

Bohužiaľ, okrem nových možností Pixel Visual Core na telefónoch Pixel 2 zatiaľ nemáme viac informácií o iných funkciách Android 8.1 Oreo. Bude tak potrebné zrejme počkať na samotnú aktualizáciu systému pre referenčné zariadenia spoločnosti Google.

Zdroj: phonearena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
18.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+