MojAndroid

Spoločnosť Google zverejnila vývojársku preview verziu systému Android 8.1 Oreo s drobnými vylepšeniami a úpravami aktuálnej verzie platformy. Systém je dostupný na stiahnutie pre testerov so smartfónmi Google Pixel a Nexus a práve títo testeri postupne odhaľujú nové funkcie v systéme. Jednou z nich je aj možnosť obnoviť aplikácie zo zálohy aj po tom, ako túto možnosť preskočíte pri prvotnom nastavení systému.

Náš tip
Google reaguje na problémy s Pixel 2

Jednoduchšie prvotné nastavenie zariadenia

Už nejaký čas bolo možné zálohovať si aplikácie a informácie zo zariadenia do cloudu a pri prvom spustení nového zariadenia bolo možné tieto aplikácie obnoviť. Toto výrazne uľahčilo prechod zo starého zariadenia na nové (a zároveň to technologickým novinárom uľahčilo neustále nastavovanie nových zariadení), no ak ste túto možnosť pri prvom spustení zariadenia preskočili, už ste sa k nej nemohli vrátiť.

Drobnosť, ktorá poteší

Android 8.1 Oreo teraz umožňuje vrátiť sa k tomuto nastaveniu po tom, ako ho preskočíte pri prvom spustení zariadenia. V nastaveniach sa objaví informácia o tom, že môžete dokončiť nastavenie a obnoviť uložené informácie o aplikáciách, volaniach, SMS správach či histórií volania. Hoci ide iba o drobné vylepšenie, je skvelé vidieť, že Google myslí aj na zlepšovanie takýchto detailov, ktoré ale dokážu výrazne uľahčiť používanie smartfónu. Práve prvotné nastavenie často spôsobuje najviac nepohodlia používateľom, ktorí ale teraz majú istotu, že budú mať šancu obnoviť svoje aplikácie a dáta a výrazne tak urýchliť pripravenie zariadenia na každodenné používanie.

Zdroj: Herny Roggy (Google+) via GSM Arena

31.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+