MojAndroid

Spoločnosť Google nedávno vypustila prvú developerskú verziu systému Android Oreo 8.1 pre telefóny Google Pixel a Nexus. Tá nie je určená bežným používateľom, ale skôr vývojárom. Pokiaľ ste jedným z nich, mali by ste dať pozor na tvrdý factory reset.

Nezabudnite heslo

Android obsahuje logickú ochranu proti továrenskému resetovaniu systému, aby hocikto nemohol zmazať dáta a používať zariadenie. Aby ste mobil kompletne dostali do továrenského stavu, musíte behom tohto procesu zadať svoje heslo (heslo, pin, gesto). Pokiaľ zadáte tento bezpečnostný prvok správne, dôjde k reštartovaniu zariadenia do pôvodného stavu.

Riešením je zatiaľ iba reklamácia

Tester developerskej verzie Android Oreo 8.1 Tom Bolger ale prišiel na nemilú vec. Pokiaľ si nepamätáte správne heslo a zadáte ho zle, z vášho telefónu sa stane nepoužiteľná tehla. A bohužiaľ developerská verzia neumožňuje ani zmenu spôsobu overenia. Downgrade na nižšiu verziu systému taktiež nie je možný, pretože nový systém obsahuje aj novú ochranu FRP (factory reset protection). Tom Bolger dostal z podpory jednoduchú odpoveď na svoj problém. Má svoj Pixel telefón reklamovať a dostane nový. Spoločnosť Google sa zatiaľ ku problému nevyjadrila.

zdroj: PocketNow

7.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+