MojAndroid

Znovu sa potvrdzuje, že niekedy sa neoplatí ponáhľať sa so softvérovými aktualizáciami. Svoje o tom vedia majitelia smartfónov Pixel, ktorí zažívajú viaceré chyby v novom systéme Android 8.0 Oreo. Najskôr to bolo používanie mobilných dát aj vtedy, keď si mysleli, že sú na Wi-Fi. Potom to bol presný opak – vypnutie mobilných dát vtedy, keď ich používatelia chceli využívať. Najnovší bug je ešte otravnejší – uprostred práce s telefónom samovoľne reštartuje zariadenie.

Ďalšia otravná chyba

Informovali o tom viacerí používatelia na sieti Twitter. Poprtál Android Police následne zverejnil príspevok, kde sa pýtal používateľov zariadení so systémom Android 8.0 Oreo, či majú podobné problémy. Viacerí sa vyjadrili, že naozaj problém zaregistrovali a zariadenie sa im opakovane reštartovalo.

Služba Google Issue Tracker však problém nepovažuje za reálny pravdepodobne kvôli tomu, že nie je možné chybu nútene zopakovať a nie je tak známy jej pôvod. Na druhej strane, Google eviduje problém s mimovoľným reštartovaním pri používaní funkcie Obraz-v-obraze pri aplikácii YouTube. Je preto možné, že tieto dva bugy so sebou súvisia. Dobrou správou je, že Google už chybu s YouTube interne opravil a aktualizácia by sa mala čoskoro dostať aj k používateľom. Uvidíme, či tento update potom opraví aj chyby ostatných používateľov, ktorí hlásia mimovoľné reštartovanie ich zariadenia s Androidom 8.0 Oreo pri používaní zariadenia.

Stretli ste sa s problémom aj vy?

Zaznamenali ste problémy so systémom Android 8.0 Oreo aj vy? Ak áno, je medzi nimi aj mimovoľné reštartovanie zariadenia? Ak áno, zatiaľ je jediným známym riešením downgrade na Android Nougat. Ak máte ďalšie skúsenosti, môžete sa o ne podeliť s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: Android Police

20.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+