MojAndroid

Predstavenie systému Android 8.0 je trochu komplikovanejšie ako sme si mysleli. V čase, keď už mal byť systém oficiálne odhalený, naň stále iba čakáme. Teraz sme sa už ale dozvedeli oficiálny dátum predstavenia novej aktualizácie. Stane sa tak už v pondelok, 21. augusta a zrejme nedopatrením v Google sme sa dozvedeli aj to, aký názov systém ponesie.

Ďalšia známa cukrovinka

Systém Android 8.0 bude predstavený počas zatmenia Slnka, ktoré bude pozorovateľné v USA. Predstavenie bude možné sledovať naživo na tomto odkaze, pričom o udalosti informoval Google aj prostredníctvom profilu na sieti Google+. Práve tu šikovní fanúšikovia odhalili, že názov nového systému bude Android 8.0 Oreo. Nie Octopus, ako sme si mysleli na základe zavádzajúceho Easter Egg v poslednej Developer Preview verzii systému, ale podľa očakávania pôjde o známu sladkosť.

Google sa s nami zahráva?

Fanúšikovia názov odhalili na základe názvu videa, ktoré Google nahralo na sociálnu sieť. Video nieslo názov GoogleOreo_Teaser_0817_noDroids (1).mp4, čo jasne naznačuje, ako sa bude volať Android 8.0. Google tak neporuší tradíciu a znovu pomenuje systém po obľúbenej sladkosti. Je to tiež druhýkrát (po Androide 4.4 KitKat), čo systém ponesie názov komerčnej cukrovinky. Ide síce iba o drobnosť, no Google sa stále snaží názov systému utajovať až do poslednej chvíle. Tentokrát sa mu to ale nepodarilo. Iba že by šlo o ďalší úmyselný fígeľ? Dozvieme sa už v pondelok.

Zdroj: Google+, Google via Phandroid

19.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+