MojAndroid

Ako sa zdá, Android 8.0 Oreo stále sprevádzajú popôrodné problémy a nie všetko funguje úplne tak ako má. Jedná zo základných funkcií Google ekosystému sa nechce synchronizovať so zariadeniami s verziou Android Os 8.0 Oreo.

Náš tip
Toto je viac ako 10 noviniek, ktoré prináša aktualizácia Android 8.1 Oreo!

Contacts sync je časť systém Android Os, ktorá zabezpečuje synchronizáciu vašich Google kontaktov (telefónnych čísiel, adries, emailových adries atď uložených v cloude na Google serveroch) medzi viacerými aplikáciami v telefóne ako sú kontakty, Hangouts, Gmail, Google+ a ďalšie. Podľa najnovších hlásení na Google fóre u viacerých užívateľov telefónov s Android Oreo táto synchronizácia nefunguje.

Jedná sa hlavne o majiteľov najnovších zariadení Google Pixel 2 a Google Pixel 2 XL, ale problémy sa objavili už na starších minuloročných Pixeloch, Nexus 5X a Nexus 6P. Niektorí používatelia tvrdia, že problémy sa objavili až po aktualizácii na verziu Android 8.1, ale ani downgrade na staršiu verziu Android 8.0 im nepomohol. Niektorým používateľom vraj pomohlo vymazanie dát aplikácie Contacts Storage (Pamäť kontaktov) v nastaveniach telefónu (Nastavenia -> Správca aplikácií -> Zobraziť systémové aplikácie -> Pamäť kontaktov) a tí ďalší budú musieť počkať na riešenie od Google vo forme aktualizácie systému.

Zdroj: AndroidPolice

9.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+