MojAndroid

Zdá sa, že správa pripojenia k internetu nie je najsilnejšou stránkou systému Android 8.0 Oreo. Minulý týždeň sme vás informovali o tom, že chyba v systéme spôsobuje nevedomé prepínanie pripojenia na mobilné dáta aj vtedy, keď používatelia chcú využívať Wi-Fi. Najnovšie objavený bug pritom postihnutých používateľov odreže od mobilných dát úplne.

Skutočne otravný bug

Chyba sa objavuje u tých používateľov, ktorí majú predplatené obmedzené množstvo dát. Systém rozozná, keď používateľ dosiahne prednastavený limit a používateľa na to upozorní notifikáciou. Zároveň ale automaticky vypne prístup k dátam až do začiatku ďalšieho zúčtovacieho obdobia. Ak ale napríklad máte v rámci svojho programu bezplatné využívanie internetu v niektorých aplikáciách, napr. na sociálnych sieťach, máte smolu – pristupovať k nim môžete iba cez Wi-Fi.

Na odstránení chyby sa už pracuje

Našťastie, v Google už o chybe vedia a aktuálne pracujú na jej odstránení. Ide ale o poriadne otravný bug, ktorý môže nevedomých používateľov skutočne zaskočiť. Ak ste chybu spozorovali na svojom zariadení aj vy, môžete dať o tom vedieť na produktovom fóre Google.

Zdroj: Pixel User Community via Phandroid

12.9.2017
 • Tomáš Vincek

  Jaktože ještě nemám nový Android na N5x

  • Andrej “Ubub”

   Ani frajerka nema, a nieje v beta teste. Príde čochvila, niektoré 5x už majú, skús sa dať do beta programu

  • mirexx

   ake mate skusenosti s N5x, mam stale N5 a sem tam rozmyslam nad upgradeom na N5x, ale cital som dost, ze ma nejake HW problemy a zvykne sa kazit maticna doska na nom, alebo to bol problem len s prvou seriou ?

   • Andrej “Ubub”

    Nemám taký problém, kúpený na Vianoce 2016

   • Tomáš Vincek

    O problémech desky nevím, mě funguje 32gb verze dobře. Jediné minus tohoto telefonu vidím v malé paměti RAM. Jsem zvyklý používat naráz několik aplikaci a to s tímto telefonem moc dobře nejde. 2GB je prostě málo, předtím jsem měl taky N5 (umřelo power tlačítko a pak celá deska) a když to vezmu z dnešního pohledu tak jsem navíc získal jen čtečku otisku, větší úhlopříčku a dobře ostřící fotoaparát.
    N5 za N5x bych neměnil

   • Rastislav Kostrab

    Pred tyzdom mi odprasilo HW (prejavi sa to bootloopom). Kupoval som v novembri 2015 jeden z prvych kusov. Dufam ze reklamaciu Mimozenstan uzna.

  • R

   Mne aktualizacia nabehla dnes. Este som neinstaloval.

 • Marek Jurčák

  N5X oreo, zatiaľ iba 48 hodín a vypadá v poriadku. Až na aplikáciu Mi fit ktorá má problém s notifikáciou. Po reštarte OK. Čo sa týka n5 vs N5X určite baterka a foťák sú ďaleko lepšie na 5X. (5X prvá séria, Používaný 22 mesiacov, ziadny problém so základnou doskou)

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+