MojAndroid

Zdá sa, že správa pripojenia k internetu nie je najsilnejšou stránkou systému Android 8.0 Oreo. Minulý týždeň sme vás informovali o tom, že chyba v systéme spôsobuje nevedomé prepínanie pripojenia na mobilné dáta aj vtedy, keď používatelia chcú využívať Wi-Fi. Najnovšie objavený bug pritom postihnutých používateľov odreže od mobilných dát úplne.

Skutočne otravný bug

Chyba sa objavuje u tých používateľov, ktorí majú predplatené obmedzené množstvo dát. Systém rozozná, keď používateľ dosiahne prednastavený limit a používateľa na to upozorní notifikáciou. Zároveň ale automaticky vypne prístup k dátam až do začiatku ďalšieho zúčtovacieho obdobia. Ak ale napríklad máte v rámci svojho programu bezplatné využívanie internetu v niektorých aplikáciách, napr. na sociálnych sieťach, máte smolu – pristupovať k nim môžete iba cez Wi-Fi.

Na odstránení chyby sa už pracuje

Našťastie, v Google už o chybe vedia a aktuálne pracujú na jej odstránení. Ide ale o poriadne otravný bug, ktorý môže nevedomých používateľov skutočne zaskočiť. Ak ste chybu spozorovali na svojom zariadení aj vy, môžete dať o tom vedieť na produktovom fóre Google.

Zdroj: Pixel User Community via Phandroid

12.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+