MojAndroid

Nový systém vo verzii Android 8.0 Oreo bol predstavený len niekoľko dní dozadu. Spoločnosť Google sa však snaží dopriať nový používateľský zážitok na všetky svoje zariadenia. Niektorí používatelia už novú aktualizáciu obdržali. V týchto dňoch prichádza aktualizácia celosvetovo a to práve na zariadenia Pixel a Nexus z dielne spoločnosti Google.

Aktualizácia na Oreo celosvetovo

Náš tip
Došlo vám miesto v Google Drive? Takto môžete získať aj gigabajty navyše! | NÁVOD

Ako prví sa dočkali používatelia, ktorí boli súčasťou programu Android Beta. Teraz operátor Verizon pripravil zostavu Android 8.0 Oreo práve pre zariadenia Pixel a Pixel XL zo svojej distribúcie. Aktualizácia sa šíri aktuálne celosvetovo aj prostredníctvom ďalších operátorov. Konkrétne podporované zariadenia sú Google Pixel, Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X a Nexus Player.

Poznáme kódové označenie

Pre nedočkavcov zverejnila spoločnosť Google tiež “Factory Images” .zip súbor. Ak ste stále neobdržali aktualizáciu, môžete to skontrolovať manuálne v nastaveniach vášho smartfónu. Kódové označenie aktualizácie je OPR6.170623.011 pre smartfóny Pixel a Pixel XL od operátorov Bell, Telus, Telstra, T-Mobile, Sprint, US Cellular a Rogers / Fido. Následne kód OPR6.170623.012 pre každého ďalšieho operátora.

Náš tip
Toto je 10 noviniek Android Oreo, ktoré ste doteraz nemohli využívať!

Nexus 6P získa aktualizáciu končiacu trojčíslom 013, ale spoločnosť Google upozorňuje, že to nie je pre zariadenia od T-Mobile, US Cellular alebo Fi. Zatiaľ však neposkytla alternatívu. Model Nexus 5X bude rovnako končiť trojčíslom 013, zatiaľ čo Pixel C dostane 010. Podrobnosti o zariadení Nexus Player aktuálne nie sú známe. Aktualizácia na toto zariadenie sa však takisto očakáva v najbližšom období.

Zdroj: gsmarena

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
1.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+