MojAndroid

Google sa svoj systém Android snaží chrániť viacerými spôsobmi. Jedným z nich sú aj rôzne reštrikcie ohľadom inštalovania aplikácií tretích strán. Povoľuje inštaláciu aplikácií z overených zdrojov, ako napríklad z obchodu Google Play či Galaxy Apps. Ak sme doteraz chceli inštalovať appku z “neovereného zdroja”, museli sme v nastaveniach jednorazovo povoliť takéto inštalácie. Bola to prvá úroveň ochrany.

Android Oreo je tu však s inteligentnejším systémom. Nazýva sa Install Unknown Apps a prichádza s novým oprávnením na spustenie. To znamená, že budete musieť schváliť inštaláciu aplikácie zo zdrojov ako napr. webový prehliadač. To neznie ako prevratná novinka, no pointu vysvetlíme: Kým pred tým ste si povolenie inštalácie z neznámych zdrojov nastavovali jednorazovo a všeobecne v štýle, že prejde “všetko alebo nič”, teraz sa vás bude systém pri každom (prvom) pokuse pri stiahnutí APK súboru pýtať, či je toto podľa vás spoľahlivý zdroj, a teda či si naozaj želáte uskutočniť inštaláciu. Pri ďalšom použití tej istej aplikácie na stiahnutie APK súboru (prehliadač, mailový klient, messengery…) si telefón môže pamätať vašu predchádzajúcu voľbu. Napríklad, keď vám niekto pošle APK súbor cez mail, musíte to potvrdiť znova, aj keď ste pred tým sťahovali APK súbr cez priehliadač.

Pre ďalšie novinky ohľadom nového Androidu 8.0 Oreo sledujte náš web, postupne ich dopĺňame. Všeoebecné informácie o novom Androide Oreo sa dozviete v našom komplexnom článku na tomto odkaze.

Zdroj: androidcentral.com

22.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+