MojAndroid

Už len pár hodín nás delí od predstavenia nového Androidu O. Úmerne so skracujúcim sa časom pribúdajú informácie a to, čo sa držalo v tajnosti, sa postupne odkrýva. Jednou z najdiskutovančjších tém ohľadom nového Androidu O je samozrejme jeho názov a odhalenie novej sochy Androidka so sladkosťou. Google totiž, ako je zvykom, nazýva svoje verzie operačných systémov podľa sladkosti. Doteraz najviac sa s novým Androidom skloňovalo “Oreo”, čo je názov známej sladkosti. Tento názov sa viac menej potvrdil pred pár dňami, keď si fanšikovia všimli slovo Android Oreo v názve videa, ktoré Google nahralo na sociálnu sieť. Názov súboru si interne označili ako GoogleOreo_Teaser_0817_noDroids (1).mp4. Teraz však prichádza jedno veľké ALE:

Cliff Wade, manažér zákazníckej podpory pre Nova Launcher vraví, že nový názov má byť Android Orellete. Má to byť horúca informácia od dôveryhodného zdroja. Nič viac však nevieme.

Ak sa pýtate, čo je to Orellete – odpoveď je, samozrejme, sladká. Ide o Katalánsku cukrovinku či dezert, ktorý sa zvyčajne podáva na svadbách. Kalatánsko je historické územie v Španielsku a jeho hlavným mestom je Barcelona.

Stále však nie je nič isté a my musíme počkať ešte pár hodín do odhalenia, ktoré sa koná počas zatmenia Slnka, dnes v noci nášho času v USA. Priamy prenos môžete sledovať na tomto odkaze.

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+