MojAndroid

Náš obľúbený operačný systém Android oslavuje 7. narodeniny práve dnes, 5. novembra. Vo svete síce nejde o medzinárodne uznaný sviatok, no pre nás, nadšencov všetkých produktov s logom Androidu na obale, ide o veľmi dôležitý deň v kalendári. Spomenieme si pri ňom na začiatky tohto operačného systému a na naše prvé Android zariadenia. Mimochodom, aký prvý Android ste vlastnili vy? Ja som začínal s HTC Wildfire :-)

google-android-couple-desktop

Nadšenci Androidu pri príležitosti jeho narodenín vytvorili aj peknú infografiku, ktorá hovorí o tom, ako sa zelený robot rokmi menil. Okrem hlavných funkcií a zmien v nej nájdete aj kľúčové zariadenia, ktoré formovali trh s mobilmi a tabletmi a dodnes patria medzi jeho legendy. Nebudeme však predbiehať, pozrite si infografiku a nasávajte všetky spomienky, ktoré vo vás vyvolá. V komentároch nám môžete napísať, aká bola prvá verzia Androidu, ktorú ste používali a akú netypickú vlastnosť alebo jej funkciu ste si zapamätali :-)

Web

Zdroj: MobileMadhouse, foto: majamaki

5.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+