MojAndroid

Google predstavil spolu s Pixel smartfónmi aj nový Android 7.1 Nougat. Na konferencii #MadebyGoogle mu ale nevenoval až tak veľkú pozornosť, a tak sme radi, že sa na webe objavil changelog, ktorý hovorí o všetkých novinkách, ktoré tento systém prináša. Nebudeme vám opisovať každú jednu z nich, ak vás to zaujíma, tak kompletný changelog nájdete na webe AndroiodPolice, ktorému sa ho podarilo exkluzívne získať priamo z Googlu. My sa zameriame len na to, čo je pre koncových používateľov dôležité a čo je pre nich naozaj zaujímavé.

google-pixel-render-leak

Náš tip
Android 7.1 príde na súčasné Nexus zariadenia ako developer preview už tento rok

Aké najdôležitejšie novinky prinesie Android 7.1 Nougat? Pôjde o Pixel launcher, neobmedzené úložisko pre fotografie a videá v Google fotkách, EIS 2.0 (elektronická stabilizácia, ktorá je ekvivalentom OIS), nové ikony v systéme, nový vzhľad nastavení, či dynamická ikona kalendára, ktorá zobrazuje dátum (iba pre Pixel zariadenia). Okrem toho sa používatelia môžu tešiť aj na filter modrého svetla, vylepšenia výkonu a presnosti dotykov, gesto potiahnutia prstu po snímači odtlačkov, ktoré spustí špeciálnu akciu; Daydream VR mód pre virtuálnu realitu, či správcu vnútornej pamäte. Veľmi praktickými budú aj aktualizácie systému, ktoré budú po novom prebiehať na pozadí a po reštarte zariadenia sa automaticky spustí už nová verzia systému Android. Táto funkcia však bude dostupná len na Pixel smartfónoch a zariadeniach vydaných po nich.

Náš tip
Google Pixel vs TOP vlajkové lode | POROVNANIE

Ktorá funkcia nového Androidu sa najviac páči vám? Rozmýšľate o kúpe nového Pixel smartfónu aj kvôli jeho systému a novým funkciám?

Zdroj: AndroidPolice 

6.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+