MojAndroid

Spoločnosť Google je známa svojou kvalitnou dlhoročnou podporou pri modeloch Nexus či Pixel. Rýchle aktualizácie na najnovší softvér však občas prinesú aj mimoriadne komplikácie. Produktové fórum spoločnosti Google obsahuje príspevok zo 4. apríla, ktorý popisuje práve aktuálne problémy s najnovšou aktualizáciou.

Náš tip
Google Pixel XL vs. Samsung Galaxy S8: Kto je rýchlejší? | VIDEO

Nová aktualizácia na Android 7.1.2 dokáže spôsobiť značné problémy s čítačkou odtlačkov prstov. Pri jej znefunkčnení je tak používateľ odkázaný na iné, menej bezpečné možnosti odomknutia smartfónu. Problémy sa týkajú konkrétne modelov Google Nexus 5X, Nexus 6P, Google Pixel a Pixel XL.

Ak ste spozorovali problémy s čítačkou odtlačkov prstov, je potrebné zaslať prostredníctvom spätnej väzby report o týchto problémoch. Čím viac informácií spoločnosť Google získa od používateľov, tým rýchlejšie bude môcť vzniknutý problém eliminovať. Faktom však ostáva, že táto situácia sa neobjavila prvý krát.

Náš tip
Predali sa dva milióny smartfónov Google Pixel a Pixel XL. Je to veľa či málo?

V minulosti práve po aktualizácií prišli problémy s Bluetooth či LTE pripojením alebo tiež problémy s fotoaparátom, ktoré mali za následok viaceré závažné softvérové problémy. Opravná aktualizácia od spoločnosti Google však zatiaľ spomínané problémy dokázala eliminovať.

Zaznamenali ste problémy s čítačkou odtlačkov prstov aj na vašom zariadení od spoločnosti Google? Máte už nainštalované najnovšie Android aktualizácie? Vaše postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: gsmarena

15.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+