MojAndroid

Finálna verzia Androidu 7.0 Nougat sa už blíži a dokonca by sme sa jej mohli dočkať skôr ako sme čakali. Známy leakster Evan Blass opäť poodhalil zákulisné informácie a na svojom Twitter účte informoval, že Google by mal nový operačný systém uvoľniť ešte tento mesiac (august). Tieto správy potvrdzuje aj aktualizácia, ktorú dostal jeden z majiteľov Nexusu 6P. Ten pri snahe vrátiť svoje zariadenie do pôvodného stavu s Androidom 6.0.1, nečakane obdržal Android 7.0 s označením buildu NRD90M. R-ko v názve pritom znamená, že táto verzia je už takmer pripravená na vydanie a je vo finálnej fáze testovania. Všetko teda nasvedčuje tomu, že Google by Android 7.0 mohol skutočne uviesť ešte v auguste.

Náš tip
Android 7.0 Nougat: Zoznam zariadení, ktoré dostanú aktualizáciu

Čo to však znamená pre mobilný priemysel? Ak Google poruší zaužívané termíny vydania nových Androidov a svoj najnovší OS vydá už tento mesiac, tak môžeme očakávať, že spolu s ním uvedie do predaja aj nové Nexus smartfóny. Momentálne je ale všetko otvorené a to, ako sa situácia presne vyvinie nevie zatiaľ presne povedať nikto. Vzhľadom na rýchly vývoj Nougatu je však otázne, či update s ním dostanú ako prvé Nexusy alebo s nim prídu zariadenia iných výrobcov. Už teraz sa totiž objavujú správy, že ako prvý by mohol byť Samsung so svojim Galaxy Note 7, či dokonca LG, ktorý má údajne v septembri vydať LG V20 práve s Androidom 7.0.

Na záver máme tod Evana Blassa ešte smutnú správu, ktorá len potvrdzuje nedávne správy od Google. Podľa jeho vlastných zdrojov by totižto aktualizáciu na Android 7.0 nemali dostať majitelia Nexusu 5.

Náš tip
Google zverejnil dátumy ukončenia podpory pre jednotlivé Nexusy [AKTUALIZOVANÉ]

1.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+