MojAndroid

Niektorí používatelia Samsungu Galaxy Note 4 v Maďarsku získali oficiálnu aktualizáciu s operačným systémom Android 6.0 Marshmallow. Tá je doplnená o vynovenú nadstavbu TouchWiz, ktorá však nie je dokonale vyladená. Svedčí o tom aj video, ktoré sa v týchto dňoch dostalo na internet. V ňom používateľ s menom Aaron ukazuje všetky novinky v systéme, ktoré v sebe zahŕňajú napríklad nové ikony, nové Air Command menu, písanie poznámok na uzamknutú obrazovku a podobne. Takisto sú v systéme dostupné nové animácie a je rýchlejší, aj keď sú v ňom stále nejaké chyby. Osobne nám to pripadá ako A/B testovanie na reálnych používateľoch, ktoré je však každopádne postačujúce na to, aby sme si spravili obraz o tom, ako bude tento systém vyzerať vo finálnej fáze.

Dôležitou otázkou ostáva, kedy sa dostane aktualizácia aj na ďalšie zariadenia v iných krajinách. Vyzerá to tak, že Android 6.0 Marshmallow pre Note 4 je už hotový a prechádza už iba finálnym testovaním. Je tak reálne očakávať, že sa dostane do našich končín ešte do konca roka. Ako to však býva zvykom, aktualizácia môže stagnovať na nejakom menšom probléme a jej šírenie je potom pozastavené. Sami sme tak zvedaví, kedy nový Android dostanú aj slovenskí používatelia.

Zdroj: YouTube

 

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
9.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+