MojAndroid

Android 5.0 Lollipop sa vo svete mobilných zariadení pokladá za významnú aktualizáciu, ktorá priniesla mnoho zmien, čo sa funkcií a dizajnu týka. Nanešťastie sa medzi všetkými novinkami objavila aj význačná chyba so spotrebou RAM, ktorá používateľom spôsobovala nestabilitu systému, pády aplikácií alebo reštart launchera. Zdá sa, že rovnaký problém má aj najnovšia verzia Android 5.1, predstavená len nedávno. Stovky používateľov sa totižto sťažuje na stránkach Android Open Source Project – Issue Tracker.

Internetový gigant má v tejto súvislosti dobrú aj zlú správu. Tá dobrá je spojená s interným odstránením problému, takže sa už len čaká na vypustenie novej verzie, ktorá prinesie jeho riešenie. Tou zlou je fakt, že Google zatiaľ nestanovil časový rámec, v ktorom plánuje novú verziu distribuovať verejnosti. Nám tak nezostáva nič len predpokladať, že aktualizácia sa objaví čo najskôr. Akonáhle bude oprava dostupná pre verejnosť, budeme vás samozrejme informovať.

Spozorovali ste na svojich Nexus zariadeniach s najnovším Androidom 5.1 podobné problémy?

Zdroj: Android Police

16.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+