MojAndroid

Google už sprístupnil finálnu verziu Androidu 5.0 Lollipop pre všetkých výrobcov aj vývojárov, ktorí budú chcieť pracovať s finálnou verziou tohto OS. Zdrojový kód je už dostupný na stiahnutie z AOSP a postupne sa začínajú objavovať aj prvé ROM s Lollipop pre Nexusy – zatiaľ len pre Nexus 9 a Nexus Player. Všetci noví používatelia nového OS sa môžu tešiť na množstvo noviniek, z ktorých niektoré sú viditeľné ihneď po zapnutí, ako napríklad nový Material dizajn, notifikačná lišta, multitasking a ďalšie. Iné sú však ukryté, tak povediac pod kapotou.

Množstvo zmien, ktoré Google s novým Androidom 5.0 priniesol uvádzame aj v článku Veľký zoznam všetkých zmien v Android 5.0 Lollipop. To však nie sú všetky úpravy, ktoré Google v OS urobil. Celkovo sa ich počet totižto vyšplhal až na viac ako 128-tisíc, čo je viac ako v minulých aktualizáciách Androidu. Samozrejme, mnohé z týchto zmien predstavujú opravy chýb či optimalizáciu operačného systému. Ich presný rozpis tu z pochopiteľných dôvodov nebudeme uvádzať, ak sa však chcete dozvedieť o všetkých podstatných funkciách Androidu 5.0, tak odporúčame prečítať si vyššie spomínaný článok, ako aj náš výber TOP 7 funkcií v Androide 5.0, o ktorých by ste mali vedieť.

Zdroj: androidauthority

5.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+