MojAndroid

Google už čoskoro pre hodinky s Androidom Wear sprístupní novú verziu operačného systému, ktorá ma so sebou priniesť viacero vylepšení. Aktualizáciou prejde aj aplikácia Android Wear, ktorá má okrem nového Material Dizajnu ponúknuť aj vytváranie screenshotov z prostredia hodiniek, možnosť pripojiť odpojiť hodinky, alebo ich úplne odstrániť. Zaujímavé vylepšenia nás však čakajú aj s príchodom Androidu 5.0 na hodinky s Androidom Wear.

Sledovanie batérie a pamäte

Po update budete môcť priamo zo svojho smartfónu alebo tabletu sledovať informácie o využívaní batérie. Zobraziť budete môcť graf s predvídaním výdrže, ako aj aplikácie, ktoré spotrebovávajú najviac energie. Aktualizácia na Lollipop pridá aj funkciu sledovania kapacity vnútorného úložiska, čo vám umožní sledovať, koľko miesta vám ešte ostáva, prípadne to, ktoré aplikácie zaberajú najviac.

Android_Wear_app_Android_Lollipop-640x284

Vylepšenia dizajnu hodiniek

Výbornou správou je, že Google sprístupní vývojárom oficiálne API potrebné pre návrh nového vzhľadu hodiniek. Navyše, tieto budete môcť prepínať priamo z aplikácie v smartfóne alebo tablete. Novinkou je, že priamo v rozložení hodiniek je možné umiestniť notifikácie pre počasie, čím odpadá nutnosť posúvať sa medzi kartami Google Now v hodinkách. Niektoré nové dizajny hodiniek a ikony notifikácií pre počasie môžete vidieť aj nižšie.

Android_Wear_5.0_Lollipop_Watchface_Weather-640x255 Android_Wear_5.0_Lollipop_Watchface_New-640x485

Obnovenie zavretých kariet

Odstránené karty v hodinkách môžete veľmi rýchlo obnoviť jednoduchým posunom prsta po displeji. Stačí prejsť prstom smerom nahor a bude vám ponúknutá možnosť na opätovné zobrazenie karty. Užitočné to bude najmä v prípadoch, kedy ste nechtiac kartu odstránili a potrebujete ju vrátiť späť.

Nové módy podsvietenia

Hodinkám s OS od Googlu vo väčšine prípadov chýba automatické podsvietenie displeja, ktoré by odstránilo nutnosť nastavovať jas displeja manuálne. Google sa tento neduh snaží odstrániť aspoň pridaním niekoľkých nových módov, ktoré vám umožnia rýchlo nastaviť režim pre kino alebo pre jasný slnečný deň. V prvom prípade sa displej vypne úplne až do tej doby, kým nestlačíte hardvérové tlačidlo alebo dvakrát zaťukáte na displej, v tom druhom sa jas nastaví na maximum. Nové menu s nastavením je dostupné po stiahnutí prsta zhora nadol a ďalším posunom do strany.

Android_Wear_5.0_Theater_mode1-640x213

Vylepšenia pre zrakovo postihnutých

Google v update myslel aj na zrakovo postihnutých a pridáva niekoľko nových nastavení. Ak to budete potrebovať, môžete nastaviť väčší text, inverziu farieb alebo gesto pre lupu. Všetky tieto funkcie budú dostupné priamo v menu s nastaveniami.

Android_Wear_5.0_Lollipop_Accessibility-640x213

OK Google

Vítanou zmenou je tiež prepracované menu hlasového asistenta Google Now. Stále sa bude dať aktivovať hlasovým príkazom OK Google alebo po ťuknutí na displej. Ak však nechcete zadávať príkazy hlasom, jednotlivé položky z menu sa usporiadajú v poradí, v akom ich používate najviac. Ak teda najčastejšie navštevujete napríklad hudobný prehrávač, tak tento sa zobrazí vždy navrchu zoznamu.

Android_Wear_5.0_leak-640x211

Kedy bude dostupný?

Nový update pre hodinky s Androidom Wear by mal prísť niekedy začiatkom decembra. Samozrejme, toto nie je úplný zoznam noviniek, Google ešte môže ďalšie novinky pridať alebo dokonca na poslednú chvíľu odstrániť. Uvidíme, keď update zavíta aj do našich redakčných hodiniek Motorola Moto 360. O novinkách vás budeme informovať.

Zdroj: phandroid

12.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+