MojAndroid

Systém Android má neuveriteľne veľkú komunitu fanúšikov, používateľov, nadšencov alebo vývojárov, ktorí sledujú denné dianie na mobilnom trhu. Niektorí z nich sú však kreatívnejší, ako iní a vytvárajú rôzne konceptové videá, ktoré vyjadrujú ich predstavy a možno aj požiadavky v nových verziách systému. Najnovším príspevkom, ktorý vytvoril dizajnér Craig Tuttle, je koncept dizajnu Androidu 5.0 so zaujímavými nápadmi.

Craig si predstavuje nový Android s hlbokou integráciou Google Now. Namiesto tradičnej notifikačnej lišty si predstavuje obsah, ktorý je bežne dostupný v aplikácii Google Now, no len v tých prípadoch, keď to naozaj potrebujete. Portál phonearena však trefne upozornil, že Google nemôže vlastné služby integrovať tak hlboko, pretože by porušil open-source základy Androidu.

Zaujímavejší je však nápad multitaskingového menu, ktoré využíva karty podobné tým v prehliadači Google Chrome. Tento nápad sa zdá byť zaujímavý a aj pomerne reálny. Ďalšie zmeny sa týkajú farebného prevedenia systému, kde tradičná modrá bola nahradená bielou farbou. Ako sa vám páčia nápady  a čo by ste uvítali v ďalšej verzii Androidu ? 

Zdroj: phonearena, droidlife

20.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+