MojAndroid

Vývojári ešte nedokončili stabilné verzie najnovšieho Ice Cream Sandwich a už zdroje hovoria o tom, že by sa v lete mohla objaviť ďalšia verzia Androidu – tentoraz s označením 5.0 Jelly Bean. Hovorí sa o druhom štvrťroku roku 2012. Podľa DigiTimes sa spoločnosť Google snaží odpovedať na Microsoft Windows 8.

Android 5.0 by mal byť prednostne optimalizovaný pre tablety, pretože Google chce implementovať OS Chrome, kde by bola možnosť dual boot bez potreby reštartovania zariadenia. V Androide 5.0 Jelly Bean Google vidí šancu prejsť na nový segment trhu, a to notebooky a netbooky.

Uvidíme, aké správy nám prinesie Google I / O, kde určite budú ozrejmené ďalšie informácie a podrobnosti. Zatiaľ sú to všetko len špekulácie a dohady.

Zdroj, foto: DigiTimes

16.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+