MojAndroid

Pri uvedení novej verzie Androidu Google najprv otestuje systém na niekoľkých používateľoch a až potom ho pošle do sveta. Nie vždy sa ale podarí odhaliť všetky chyby a častokrát prevláda nadšenie z nových vecí nad rozumom. Rovnako to bolo aj v prípade Androidu 5.0 Lollipop. Ten prináša aj v minoritnej verzii 5.0.2 vážnú chybu v správe RAM (nachádza sa vo frameworks/base/services/core/java/com/android/server/display/ColorFade.java), ktorá spôsobuje nadmernú spotrebu operačnej pamäte. Namiesto 500 MB RAM spotrebúvajú aplikácie aj 1,2 a viac GB, čo je pre zariadenia s 2 či 3 GB RAM neprípustné.

lollipop

Google preto túto chybu ihneď po objavení opravil a prinesie ju v najbližšej aktualizácii pre svoj systém. Ten bude s najväčšou pravdepodobnosťou niesť označenie Android 5.0.3 Lollipop, no možná je aj verzia 5.1. Akonáhle bude tento systém dostupný pre Nexus zariadenia, tak vás budeme informovať.

Zdroj: XDA

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
2.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+