MojAndroid

Najnovší Android 5.0 Lollipop malo možnosť vyskúšať si len veľmi obmedzené množstvo používateľov, ktorí vlastnia niektoré z Nexus zariadení, prípadne sa obrátili na vývojárov tretích strán a alternatívne ROM. Zatiaľ, čo sa výrobcovia snažia dostať novú verziu do svojich smartfónov a tabletov, Google pokračuje v jeho vývoji a odstraňovaní všetkých nedostatkov. V týchto chvíľach totižto zverejnil prvú aktualizáciu do projektu AOSP s číselným označením Android 5.0.1.

Nová verzia, ktorá bola zverejnená nesie číslo zostavy LRX22C. Aktualizácia má odstrániť veľké množstvo počiatočných chýb, ktoré boli prítomné v prvej verzii 5.0, no informácie sú zatiaľ len veľmi strohé. Aktualizácie by sa mal dočkať aj Android Wear, ktorý by mal vo verzii 5.0.1 priniesť dramatické zlepšenie výdrže batérie všetkých nositeľných zariadení poháňaných systémom od Google.

Dobrou správou je, že systémové obrazy sú už dostupné k stiahnutiu priamo na oficiálnych stránkach spoločnosti. Ak teda vlastníte tablet Nexus 7 (2013), Nexus 9 alebo Nexus 10 môžete si novú verziu vyskúšať. Inštalácia systému nebude taká jednoduchá, ako aktualizácia prostredníctvom OTA, no napriek tomu sa nejedná o náročný proces. Podmienkou inštalácie nového systému bude ale takmer určite nutnosť vymazať všetky údaje, takže by novú aktualizáciu mali inštalovať iba skúsení užívatelia. Využiť môžete náš návod, ktorý sme zverejnili pre Android 5.0. Systémové obrazy si môžete stiahnuť z tohto odkazu.

Náš tip
NÁVOD | Inštalácia Android 5.0 Lollipop na Nexus 5 a Nexus 7

Zdroj: androidpolice

3.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+