MojAndroid

Google v Androide 4.4 KitKat predstavil viacero noviniek, na ktoré sa teší nejeden používateľ Androidu. Predtým ale ako dostanete oficiálnu aktualizáciu alebo si nahráte novú custom ROM, môžete Android KitKat zakúsiť aj vďaka sade nových Google aplikácií. Tie zatiaľ nie sú dostupné prostredníctvom obchodu Play, ale len v novom Androide 4.4 KitKat na Nexuse 5. Tie sa však podarilo už extrahovať a tak ich je možné stiahnuť a nainštalovať už teraz.

nexus5

Do svojho smartfónu alebo tabletu si tak môžete nainštalovať najnovší Hangouts s podporou SMS, launcher Googlom nazývaný Experience, či nové hodiny, kalkulačku a ďalšie. Odkaz na ich stiahnutie môžete nájsť nižšie. Prikladáme aj nové pozadia, ktorými sa môžete kochať na svojom zariadení už teraz.

Na inštaláciu Launcheru budete musieť previesť niekoľko krokov. Aby fungoval musíte nainštalovať nasledovné tri aplikácie.

  1. PreBuiltGmsCore (Google Play Services 4.0)
  2. Velvet (Google Search)
  3. GoogleHome (Google Launcher)

Launcher môže pri používaní Google Search vykazovať chybu v podobe hlášky FC (force close). Existuje však jednoduchý spôsob ako ju odstrániť. Dlho podržte prst na domovskej obrazovke a vyberte nastavenia. Vyberte Hlas a za jazyk zvoľte jazyk napríklad Angličtinu. Stlačte tlačidlo Home a zopakujte znova vyššie uvedené kroky s výberom jazyka, ktorý budete používať.

Android_4.4_KitKat_5 Android_4.4_KitKat_4 Android_4.4_KitKat_2

Zdroj: Phandroid

1.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+