MojAndroid

Android 4.4 KitKat je oficiálne dostupný momentálne len pre Nexus 5. Kým sa nová verzia systému dostane do zariadení ostatných značiek, ubehne nejaký čas a podľa skúseností vieme, že to môže trvať aj mesiace. Rýchlejšou alternatívou, ktorú využívajú najmä skúsenejší používatelia Androidu, je inštalácia upravenej ROM. Najznámejší tvorcovia firmvérov AOKP, CyanogenMod, OmniROM a Paranoid Android zverejnili detailnejšie informácie o plánoch pre ROM s Androidom 4.4 KitKat.

CyanogenMod

cyanogenmod komunitkna edicia

Práce na CyanogenMod 11 začali ihneď po vydaní Androidu 4.4, teda 31. októbra. Developeri pridávajú do predom vyčisteného systému svoje dodatočné funkcie a pracuje sa na prvých nightly zostavách, ktoré by sa podľa informácií mali dostať na verejnosť niekedy koncom mesiaca. V článku na svojom blogu zverejnili niekoľko zariadení, na ktorých sa podarilo úspešne spustiť nový Android. Sú to Xperia T, HTC One, S4 Mini, Galaxy Tab, Nexus 10, Skyrocket, Galaxy Nexus, Nexus 4, Nexus 7 (12/13) , Nexus 5 a niekoľko ďalších

AOKP

aokp-logo-large

Tím stojaci za AOKP vyhlásil, že práce prebiehajú na oboch verziách Android 4.3 a Android 4.4. Polovica vývojárov sa sústredí na finálnu verziu Androidu 4.3 a druhá samozrejme na Android 4.4, no v tomto prípade prebieha vnútorná reorganizácia AOKP. Prisľúbený je efektívnejší prístup v snahe napravil pomalé vydanie Androidu 4.3. Vývojári sa snažia oddeliť čistý Android od dodatočných AOKP úprav, čím by mohli zrýchliť proces aktualizácií. Predpokladaný dátum uvedenia zatiaľ nie je známy.

Paranoid Android

paranoid-android

Vývojári z Paranoid Android už vydali prvé AOSP zostavy pre KitKat a podobne ako AOKP začínajú s čistým Androidom a postupom času budú pridávať vlastné funkcie. Dátum uvedenia zatiaľ nebol stanovený no podľa všetkého sa sústredia v prvom rade na Nexus zariadenia a ostatné značky, ktoré boli v prechádzajúcich buildoch podporované.  Viac informácií sa dozviete v ich profile na sociálnej sieti Google+.

OmniROM

omni rom

Najmladším členom posádky je tím OnmiROM, ktorá rovnako ako ostatní pracujú na novej verzii. Už teraz sú dostupné experimentálne verzie pre Galaxy Note, Galaxy S3, Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7, LG Optimus G, Galaxy S2, Oppo Find 5 a Xperia T, pričom ďalšie zariadenia budú pridané neškôr. Zverejnené boli aj informácie o dodatočných funkciách Omni 4.4 ROM-ky. K tým najvýznamnejším patrí univerzálny inštalátor, OTA systém, vylepšenia SMS a telefónnej aplikácie, ďalšie audio filtre a “doposiaľ nevídané bezpečnostné funkcie.”

Zdroj: androidauthority

11.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+