MojAndroid

Ak ste pozorne čítali o Motorole Moto X, ktorú Google predstavil pred pár mesiacmi, možno ste si prečítali aj o jej podpore bezdotykového ovládania. To sa postupne rozšírilo aj na ďalšie DROID zariadenia (Motorola smartfóny v USA) a prichádza ako zabudovaná funkcia aj v Androide 4.4 KitKat. Príkazy začínajúce na “OK Google” však budú mať svoje obmedzenia a sú viazané nejakým spôsobom na hardvér. Najbližšie ich ponúkne preto len nový Nexus 5.

Náš tip
Nexus 5 oficiálne predstavený!

 ok-google

Príkazy “OK Google” umožňujú ovládať zariadenie takmer bez použitia rúk. Dajú sa nimi vyvolať špecifické funkcie a v istých prípadoch môžu nahradiť plne aj dotyk. Sú však viazané na špecifický hardvér v zariadeniach, ktoré ich používajú a preto sa ich nedočkáme napríklad po aktualizácii na Android 4.4 (ani Nexus 4 či Nexus 10). V nových zariadeniach od Googlu by však mali byť predinštalované a pripravené na použitie a rovnako sa tejto funkcie môžeme dočkať aj v zariadeniach iných značiek, pokiaľ ich výrobcovia na to prispôsobia hardvér. Oproti funkcionalite v Motorole Moto X ponúka nová funkcia Androidu 4.4 niekoľko obmedzení, ako napríklad nefunkčnosť pri vypnutom displeji, čo je však v porovnaní s výhodami tejto funkcie zanedbateľné negatívum. A teraz nám neostáva nič iné, ako čakať na to, ktoré zariadenia ako prvé prinesú podporu pre “OK Google” príkazy.

Zdroj: AndroidPolice

31.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+