MojAndroid

Pred niekoľkými dňami začal Google sprístupňovať aktualizáciu systému Android 4.4.1 KitKat pre niektoré Nexus zariadenia. Aktualizácia rieši najmä problém s vyblednutými farbami, slabším kontrastom a pomalými reakciami fotoaparátu v Nexuse 5, no prináša aj množstvo drobných úprav. Hoci úplný zoznam zmien nie je v tejto chvíli dostupný, CyanogenMod vývojár menom Koushik “Koush” Dutta objavil zaujímavú novinku, ktorá je určená hlavne pre majiteľov Chromeboxu. Funkcia bude pravdepodobne predstavená v budúcich verziách Androidu a jedná sa o zrkadlenie displeja pomocou Chromecastu.

android-4.4.1-chromebox-zrkadlenie

Kód Androidu 4.4.1 KitKat obsahuje nové API (Application Programming Interface), ktoré môže byť využité na rozšírené zrkadlenie z Androidu do Chromecastu. API je však prístupné len pre samotný Google alebo pre výrobcov Android zariadení. To znamená, že vývojári tretích strán nebudú môcť využiť túto možnosť vo svojich aplikáciách.

Zdroj: androidcommunity

9.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+